Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obušku, z pytle ven!

30. 05. 2013 15:57:07
Všchno zlé je k něčemu dobré. A někdy se musí stát malý přírodní zázrak, abychom si uvědomili pokřivenost vlastního myšlení. To mne totiž napadá při čtení článků a blogů uveřejněných v několika posledních dnech.

Zveřejnění záznamu pouliční rvačky z nočního Duchcova připomíná útok vlčí smečky na bezbrannou kořist a vcelku oprávněně vzbudilo obrovské emoce. Bohužel dalo podnět k další, velmi dobře organizované, demonstraci na obranu utlačovaných občanů. Osobně by mne zajímalo, kolik skutečných občanů Duchcova bylo mezi těmi, kteří po ukončení demonstrace zamířili si to vyříkat (protože jim preventivně byla zabavena řada nástrojů nutných k jinému způsobu vyříkávání si) do oblasti osídlené duchcovskými Romy. A pak se divili, že jim v tomto vyříkávání zabránila policie. Moje zkušenost je taková, že na podobné demonstrace využívající jako důvod zcela jistě odsouzeníhodné konání jednotlivců či rodinných skupin, se sjiždí vyholení černě odění mladíci ze široka daleka, kterým je konkrétní místo konání demonstrace a jeho jiné problémy jinak úplně ukradené.

Také by mne zajímalo, jaká preventivní opatření zavedla chomutovská radnice v čele se starostkou, která se několikrát odvolávala na to, jak špatně se o její starosti stará stát, v době, kdy si už musela být vědoma, že napětí po přílivu nových romských rodin v jejím městě stoupá. Můžete si o Agentuře pro sociální začleňování, zřízené právě státem k účelu předcházení podobných excesů, myslet, co chcete, ale nabízí již osvědčená preventivní řešení a spolupráci mnoha radnicím. Některé je využijí hned, jiné až po bouřích, které jim samotným ukazují, že situaci výrazně podcenili. Příklad toho prvního a jistě mnohem rozumnějšího přístupu lze ukázat v severočeských Trmicích, kde Romové tvoří 40% obyvatelstva. Díky osvícené starostce, která si uvědomila, že pouze stěžovat si na nepřizpůsobivé spoluobčany ničemu nepomůže, jsme o žádných trmických bouřích neslyšeli, naopak se u nich dveře se zvědavými představiteli veřejné správy z jiných měst dveře asi netrhnou. Jak je vidět, je to sice práce na dlouhou trať se zásobou trpělivosti, ale funguje.

Dalším zajímavým výstupem, který duchcovská aféra přinesla, je propuštění strážníka, který celou dobu jen sledoval, co se děje na ulici kousek od něj a nějak zapomněl, co je náplní jeho práce. Kdyby vpustil zoufale tlučící napadenou ženu do svých dveří, nemuselo být video až tak děsivé. Asi jako řada jiných se musím ptát, jaký má smysl rušit další a další služebny a snižovat tím možnost policejních preventivních opatření, jako je obchůzka a pravidelná kontrola spravovaného území, když na následné demonstrace stát pak stejně vynaloží miliony - za práci těžkooděnců, policejní vrtulníky atd. Asi jsou v jiné kolonce.

Asi se nenašel nikdo, ani z Romů, kdo by se útočníků zastával a nevolal po jejich přísném a spravedlivém potrestání. Bohužel těch, kteří volají po potrestání úplně všech Romů, vyskytujících se na našem území, opět přibylo.

Ale ruku na srdce. Stačí se podívat na novinové titulky jenom na iDNESu a agrese se na vás valí. Přečtete si, jak stoupá agresivita nejen řidičů na silnicích, ale už i malých dětí v mateřských školkách, kolik zase rozmlátili výloh agresivní sportovní fanoušci, koho a kde zavraždil manžel či manželka, o týrání bezbranných dětí i seniorů, smrtí končících útocích psychicky nemocných, které právě propustili z přeplněných léčeben... U vraždících pubertálních výrostků házejících své oběti z okna, už raději přestanete číst. Ale tyto zprávy nějak k demonstracím nespokojených občanů nevedou, přestože mnohdy končí smrtí. Proč asi?
Protože jde přece o zkraty a pochybení „bílých“ jedinců, u kterých je určitě na vině špatná výchova jejich rodičů a nemůžeme to vztahovat na všechny, že? Tak proč to děláme u těch, kteří „bílí“ nejsou? A diskusemi lítají slova o jediném a radikálním řešení, nepřizpůsobivých, nemakačencích atd. U nich to nejsou činy špatně vychovaných a narušených jedinců, u nich za to můžou přece všichni. Hup s nimi do jednoho pytle.

Asi nejvíce na náš pokřivený přístup ukazuje, naopak na první pohled pozitivní, zpráva o narození prvních paterčat na našem území. Bohužel mají ještě nenarozená miminka smůlu. Jejich maminka se totiž jmenuje Kiňová a nemá bohužel tu správnou barvu pleti, aby mohla být se všeobecným souhlasem zvolena matkou roku či století a my všichni se mohli bít v prsa, jaký že se to u nás stal zázrak.

Naopak. Diskuse pod jinak pozitivními články se nedá číst kvůli mnohým, kteří mají už nyní obavy, jak tato miminka zatíží, už tak napjatý, sociální systém, protože jejich rodiče je stejně nebudou umět a asi ani chtít uživit. Jaká je to nezodpovědnost pořídit si tolik dětí najednou, jak si vůbec jejich rodiče, asi už tak dost vyjukani z toho nadělení, na které se opravdu nebyli schopni připravit, můžou dovolit něco chtít po státu a za naše peníze. Řeší se, jestli otec pracuje a za kolik, jestli pracovala budoucí matka... Mne by jenom zajímalo, jestli by se stejně debatovalo v případě, že by se jednalo o rodinu dlouhodobě nezaměstnaných, leč typicky českého příjmení a s blonďatými vlasy. Dokonce jsem si dnes přečetla příspěvek pána, který vypisuje sázky na to, kolik z těchto stále ještě nenarozených miminek bude vůbec jednou v budoucnu pracovat.

Ale. Vlastně mne až zarazilo a příjemně překvapilo, že do těchto diskusí se zapojuje mnohem více lidí, kteří podobné výpady a úvahy odsuzují a zcela správně poukazují na to, že rodiče paterčat plánovali pouze jedno dítě a zcela určitě bez úmyslu si pořídit takovou kupu dětí najednou, za účelem využívní státu a oné křišťálově čisté většiny. Přečetla jsem několik blogů, které se zamýšlejí nad tím, jak tento vzácný přírodní úkaz rozděluje společnost na ty, kteří ani v případě malých dětí nedokážou neodsuzovat předem a ty, kteří drží rodině palce. Což bude určitě potřebovat. Nějak si ani nedovedu představit, kolik toho jejich maminka v několika příštích letech naspí a jak to všechno zvládne. Už jedno mimino dá dost zabrat. Rodiče „jenom“ dvojčat ví určitě své.

Až mne napadá, že někdy se opravdu dějí zázraky a cesty toho nahoře jsou skutečně nevyzpytatelné. Možná i díky neuvěřitelným útokům mnoha "spravedlivých", si někteří z nás, kteří doposud mlčeli nebo se sem tam i přidali k módnímu nadávání na menšinu, která za všechno může, uvědomili, kam až podobné uvažování může vést. Když předsudky a rasismus míří i k tělíčkům dětí kupících se zatím v opravdu obrovském břiše.

PS. Předem žádám ty, kteří se mi budou snažit vysvětlit, že jsem úplně pomýlená a vůbec cikány neznám, aby se raději nenamáhali. A nečekali odpověď. Jak jsem se už přesvědčila, je to zbytečně vynaložená energie.

http://zpravy.idnes.cz/deti-v-cesku-utoci-na-ucitele-cim-dal-casteji-uz-ve-skolkach-pau-/domaci.aspx?c=A120117_131840_domaci_wlk

http://zpravy.idnes.cz/tyrani-a-zneuzivani-deti-v-cesku-pribyva-ffw-/domaci.aspx?c=A120521_144857_domaci_jj

http://zpravy.idnes.cz/agresor-narcista-zavodnik-kdo-vse-vas-ohrozuje-na-silnicich-plp-/domaci.aspx?c=A100331_113342_domaci_ban

http://hradec.idnes.cz/mladici-po-prohrane-rvacce-zbili-bezdomovce-za-smrt-dostali-az-10-let-1p7-/hradec-zpravy.aspx?c=A120120_101722_hradec-zpravy_klu

Autor: Kateřina Dubská | čtvrtek 30.5.2013 15:57 | karma článku: 25.18 | přečteno: 5333x

Další články blogera

Kateřina Dubská

Opravdu nebezpečný olej

V Indonési hoří pralesy. „Hrozný,“ řekne si možná český občan k zřejmě největší ekologické katastrofě 21. století, které si naše média všimla většinou až dnes, přestože informace o ní již několik dní putují Facebookem.

5.11.2015 v 0:00 | Karma článku: 21.08 | Přečteno: 1820 | Diskuse

Kateřina Dubská

O dvou sestrách

Žily byly dvě sestry. Obě byly vdané a měly děti. Jejich manželé se živili rukama a vydělávali něco málo nad průměrný plat. A měly bohatého otce, který by pro ně, dle vlastních slov, udělal první poslední. Když se vdala ta starší a povila prvního vnuka, ze samé radosti se nabídl, že jí koupí dům. Její muž se ošíval, ale protože byl z vesnice a ve městském bytě se mu nelíbilo, tak nakonec souhlasil s tím, že koupí za pár set tisíc malý domek na vesnici. Ale trval na tom, že jim tchán zaplatí jen ten dům a on si ho pomalu opraví za své. On totiž svého tchána znal.

16.2.2015 v 12:04 | Karma článku: 21.60 | Přečteno: 1027 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Monika Lorenzová

Blog o Forexu

Raději bych tuto informaci vynechala, ale přišla jsem o práci. A zároveň jsem byla na dovolené. Zhluboka jsem dýchala a snažila jsem se se cítit dobře. Musím říct, že díky tomu jsem si dovolenou místy i pěkně užila.

19.9.2017 v 11:06 | Karma článku: 6.34 | Přečteno: 331 | Diskuse

Dana Adámková

Není vnučka jako vnučka

Tak, zase jednou musím mezi lidi do vsi. Obchod, pošta, lékárna. Tam se člověk dozví věcí a nových událostí, co kolikrát ani nepotřebuje vědět.

19.9.2017 v 10:58 | Karma článku: 13.27 | Přečteno: 296 | Diskuse

David Vlk

Jak zkazit vlastním dětem život.

Už vidím za pár let to svatební oznámení: "Stehno a Rosamunda si Vám dovolují oznámit, že od příští neděle budou užívat společné příjmení.............."

19.9.2017 v 9:43 | Karma článku: 28.16 | Přečteno: 1119 | Diskuse

Helena Vlachová

Čeho se v životě bojím

Je zajímavé, když jsem se na Kubě stala svědkem toho, jak vypadá ničivý hurikán, nepociťovala jsem příliš strach

19.9.2017 v 6:14 | Karma článku: 12.51 | Přečteno: 321 | Diskuse

Jana Slaninová

Peklo moderního lektora

Kde jsou ty časy, kdy měl Hála vlasy a přednášející pár papírů na kecpultu. K tomu svoji hlavu, styl a hlas. Dnes je tu audio technika, výpočetní technika, výkonné projektory, elektronicky řízené osvětlení. Stačí přijít a zazářit.

18.9.2017 v 19:19 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 414 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1494
Dívám se kolem a přemýšlím. A když je toho přemýšlení moc, sednu k počítači. www.katerinadubska.cz


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.